پانی آباد

وبلاگ اختصاصی اعضا ایرانی سایت پانورامیو

قوانین و مقرارت

هر چند پانی آباد عملا یک جمع دوستانه از کاربران ایرانی سایت پانورامیو است و حضور در آن مستلزم انجام فعالیت اضافه خواستی نیست ولی مشابه هر جمع دوستانه دیگری برای پرهیز از هر نوع سوء تفاهم و ایجاد فضای قابل درک تر برای اعضاء به صورت خود خواسته به مرور برخی از قواعد و رفتارها بین دوستان مورد قبول قرار گرفته است که برای یکسان سازی بیشتر و اطلاع دوستان و اعضاء جدید تر یک بار آنها را در این صفحه با هم مرور می کنیم محیط صمیمی تر و دلپذیر تر را در کنار هم تجربه کنیم

 

-         اولین و مهم ترین اصل که در تعریف این گروه مد نظر قرارگرفته است ایجاد محیط دوستانه و صمیمی بین اعضاء است لذا مهمترین شرط برای حضور در این گروه رعایت ادب و اخلاق است لذا همواره بیاد داشته باشیم در عملکرد و فعالیتمان در گروه متناسب با ادب و احترام خودمان رفتار کنیم. در صورتی که عملکرد هر یک از اعضاء متناسب با فرهنگ ، ادب و قوانین نباشد متناسب با نوع رفتار مورد تذکر قرار گرفته و یا از گروه خارج خواهد شد .

در مورد مطالبی که رعایت ادب در آنها نشده باشد به محض برخورد بدون تذکر از وبلاگ حذف خواهد شد.

-         وجه مشترک کلیه اعضاء گروه موضوع علاقه به عکاسی و هنرعکاسی است لذا دامنه فعالیت گروه صرفاً در زمینه موضوعات مرتبط باعکاسی مانند سخت افزار  ، نرم افزار عکاسی ،  نقد و بررسی عکس های دوستان و روش ها و متد عکاسی است. لذا خواهشمند است از مطرح کرد سایر موضوعات که مرتبط با دامنه فعالیت گروه نیست خود داری شود و نقد و بررسی سوژه ها عکس ها نیز باید حد متعارف و مرتبط با موضوع اصلی یعنی عکس و عکاسی باشد.

-         پانی آباد یک گروه خود جوش است که فعالیت در آن داوطلبانه است مشارکت در فعالیت های آن نه برای کسی اجباری است و نه وظیفه دیگران ( یعنی کسی غیر از ما ) ، لذا از کلیه دوستان خواهش می شود به یاد داشته باشند اگر از خدمات دیگران حتی در حد گذاشتن کامنت تشویقی و محبت آمیز زیر عکاسهایشان  استفاده می کنند ، خود را مکلف و موظف بدانند که به هر شکلی که می توانند به ارائه خدمت به دیگران اعضاء پردازند. لذا اگر هر یک از اعضاء به مدت طولانی در حال حاضر 3 ماه ملاک عمل است هیچ نوع فعالیتی در گروه و وبلاگ نداشته باشد خود به خود از عضویت گروه خارج خواهد شد.

-         همان طور که قبلاً هم مطرح شد یکی از اهداف اصلی ایجاد پانی آباد ایجاد محیطی دوستانه بین کاربران و عکاسان ایرانی سایت پانورامیو است لذا خواهشمند است این را به عنوان یک قانون برای خودمان در نظر بگیرم که همه ما مکلف هستیم حداقل در طی یک ماه به گالری تک تک اعضاء سرزده و تا از آخرین تغییرات و ارتقاء توانمندی یکدیگر اطلاع حاصل کنیم

 

لازم به ذکر است ، این قواعد به تناسب نیاز  و سلیقه جمع قابل بازنگری و تغییر هستند.

 

+


design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir